::Rośliny Akwarystyczne::

::Strona    Główna:: 
 
       

   ::Ryby   Żyworodne::


      ::Galeria   Zdjęć::     
                                                                                
  ::Ryby   Jajorodne::  
                                                                 
          ::Forum::            

  ::Pliki do pobrania::    
                                                   
                                   

              ::Chat::            
TATRTAK TRAWIASTY

ACORUS GRAMINEUSJest to roślina bagienna i wodna Dalekiego wschodu. W naturze rośnie czasami na brzegu zbiorników wodnych. W warunkach domowych idealnie nadaje się do trzymania w paludarium. W akwarium potrzebuje niskiej temperatury. Często uprawia się formę o liściach ozdobionych żółtymi pasami, oraz formę karłowatą dorastając do 7 cm. Bardzo korzystny wpływ na tś roślinę ma silne oświetlenie, oraz dodatek gliny w podłożu. Tatarak trawiasty rozmnaża się poprzez podział części kłącza. Jest to roślina mało problemowa.


ALTERNANTERA REINECKA

ALTERNANTHERA REINECKII


Bardzo ładna roślina, której spodnia część liści ma kolor fioletowy. Gatunek ten jest trudny w hodowli, wymaga intensywnego światła. Rozmnażanie polega na odcinaniu gałązek z których robi się sadzonki. Roślina nie nadająca się do pierwszego akwarium.


APONOGETON MADAGASKARSKI

APONOGETON MADAGASCARIENSIS


Jedna z dziwniejszych roślin akwariowych. Gatunek ten nie ma normalnych liści, zamiast nich tworzy kratę pełną otworów, powoduje to że a. madagascariensis kontrastuje z innymi roślinami w akwarium i wygląda naprawdę pięknie. Niestety jest to gatunek bardzo wymagający, wymaga odpowiedniego nawożenia, oraz częstej podmiany wody, gdyż roślina ta nie lubi starej wody. Również glony są zagrożeniem dla delikatnych liści a. madagascariensis. Jednym słowem piękna roślina dla specjalisty.